تماس با ما: 09126100075 - 09123644845

سرمایه گذاری در ملک

تاریخ انتشار: 1400/06/13

تعداد بازدید: 80

 سرمایه گداری در ملک یکی از بهترین سرمایه گذاری‌های حال حاضر در کشور می‌باشد که می‌تواند سود و ارزش پول را حفظ کرد. بیشتر افراد در هنگام سرمایه گذاری دوست دارند ابتدا در نیاز‌های ضروری و مهم خود سرمایه گذاری کنند و به نوبه ای یک تیر و دو نشان را با هم بزنند. می‌توان بر اساس تورم و وضعیت حال گفت که سرمایه گذاری در ملک یکی از متداول‌ترین و پرسودترین سرمایه گذاری‌ها دانست که روز به روز بر ارزش آن افزوده می‌شود و ضرر و زیان در آن وجود ندارد.

حوزه سرمایه گذاری ملک به رغم تغییرات زیاد ارزی و سیاست‌های پولی، ارزی و اقتصادی یکی از سرمایه گذاری‌های کم ریسک و پر سود در بازه زمانی متوسط می‌باشد. اما این حوزه سرمایه گذاری نیز دارای قواعد و قوانینی می‌باشد که باید آنها را رعایت کرد در غیر اینصورت ممکن است با استرس‌های سرمایه گذاری رو به رو شویم و ممکن است ارزش پول اندکی کاهش بیابد و در صورت رعایت آنها نیز می‌توان به سرمایه گذاری ایمن و پر سود بیاندیشیم.

سرمایه گذاری در ملک گزینه ای کم ریسک

برای فردی که دارای سرمایه باشد گزینه‌های زیاد و مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد همچون مواردی چون خرید و سرمایه گذاری در سکه و جواهرات، بازار ارز و پول، سپرده گذاری در بانک، اوراق و بورس و همچنین سرمایه گذاری در ملک و … .

همانطور که گفتیم فرد ابتدا به نیاز‌های اولیه و ضروری خود توجه می‌کند و یکی از نیاز‌های هر فرد ملک و زمین می‌باشد که یکی از دلایلی که افراد را به سمت سرمایه گذاری در ملک سوق می‌دهد همین می‌باشد.

یکی از مزیت هایی که سرمایه گذاری در ملک دارد و یا بهتر است بگوییم بهترین مزیت این سرمایه گذاری علاوه بر سود و ایمن بودن آن، این است که به دانش و تخصص خاصی نیاز ندارد به عنوان مثال سرمایه گذاری در بازار ارز و یا بورس نیازمند دانش و تخصص خاصی می‌باشد و همین موجب می‌شود که هر فردی نتواند در حوزه بورس کار و فعالیت کند. در ضمن گویا نیز می‌باشد که بازار هایی همچون بورس و فرابورس نیازمند واسطه نیز می‌باشد که کار را به سوی سختی می‌برد و عده ای افراد به همین دلایل به سمت بازار‌های پرخطر و پر ریسک بورس و نظایر آن نمی‌رود. این دلایل موجب شده است که سرمایه گذاری در ملک و زمین بسیار محبوب و متداول شود.

 

ارزش متعارف سرمایه گذاری در ملک

ارزش متعارف سرمایه گذاری در ملک به معنی خرید یک ملک مناسب و متعارف می‌باشد که در صورت خرید خانه مناسب آن اولین ملک تان محسوب می‌شود. ابتدای این کار برای هر شخصی بسیار عالی و فوق العاده می‌باشد زیرا دارای یک ملک و زمین مستقل برای خود شده است.

چرا در ملک سرمایه گذاری کنیم؟ (سرمایه گذاری با خرید زمین و خانه)

ابتدا معنای واژه خرید ملک به خرید هر نوع زمین، باغ، باغچه، خانه و هر چیزی اطلاق می‌شود و تنها مطلق به خانه و زمین نمی‌باشد و این موارد جز املاک محسوب می‌شوند.

 

حال به سراغ سرمایه گذاری با خرید زمین و خانه و دلیل چرا در ملک سرمایه گذاری کنیم می‌رویم. خرید زمین و خانه علاوه بر سود و مزیت هایی که گفته شد مزیت دیگری دارد، که در کنار سرمایه گذاری دارای ملکی می‌باشید که متعلق به خودتان می‌باشد و این سرمایه ای که در اختیار شما می‌باشد به هیچ عنوان از بین نمی‌رود زیرا ملک و زمین موردی نیست که در طول زمان مانند سایر اجناس و کالا‌ها از بین برود و بی ارزش شود.

گزینه دیگر مسکن و ملک دور از سرمایه گذاری مکانی است که پایه های  امنیت و خانواده در آن تشکیل شده است و داشتن یک مسکن امری ضروری می‌باشد . در بسیاری از کشور‌ها به دلیل با ارزش بودن مسکن و زمین به کالای ضروری دوم تبدیل شده است زیرا آن را یک کالای ضروری و مهم دو طرفه می‌دانند زیرا هم کالایی مصرفی و هم کالایی سرمایه ای محسوب می‌شود و این دلایل موجب شده است که سرمایه گذاری در ملک در تمام دنیا به سرمایه گذاری پر طرفدار که نه تورم و نه چیز دیگری در آن تاثیر ندارد تبدیل شود.

 

سرمایه گذاری در ملک در چه مکانی مناسب می‌باشد؟! کجا ملک بخریم ؟

باید بدانید این سرمایه گذاری تنها خرید ملک و زمین نمی‌باشد. یکی از مهم‌ترین نکات در سرمایه گذاری و خرید ملک و زمین علاوه بر قیمت، مکان ملک می‌باشد که این نکته نیز تاثیر کمی در قیمت و سود ملک ندارد. می‌توان با خرید ملک و زمین در منطقه ای مناسب با پیش بینی قیمت‌ها و ارزش آن منطقه به سود بسیار زیادی رسید. امروزه تهران یکی از مناطق مهمی می‌باشد که سرمایه گذاری در ملک و زمین دارای سود زیادی می‌باشد به دلایلی همچون مرکز کشور بودن و داشتن انواع امکانات رفاهی این شهر را بسیار فوق العاده کرده است. اما نکته ای دیگر وجود دارد سرمایه گذاری در ملک در این منطقه نیازمند سرمایه بالایی می‌باشد که در توان هر شخصی نمی‌باشد. اما هیچ مشکلی نیست نقاط دیگری نیز وجود دارند که دارد که می‌توان به سرمایه گذاری در آنها فکر کرد.

سرمایه گذاری در ملک و زمین در شهریار و ملارد

همانطور که گفتیم قیمت در مراکز شهر بسیار زیاد می‌باشد و خرید ملک در مرکز شهر نیازمند سرمایه ای کلان می‌باشد. اما نقاط حومه مراکز شهر به پر طرفدار‌ترین مناطق سرمایه گذاری ملک تبدیل شده اند. چون هم دارای قیمت مناسب و امکانات رفاهی عالی می‌باشند.

یکی از مناطق حومه ای که برای سرمایه گذاری در ملک و خرید زمین و خانه بسیار مناسب است شهریار و ملارد می‌باشد. منطقه شهریار دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد و همین موجب مشهور شدن این منطقه شده است. شهریار منطقه ای است دارای ویژگی‌های زیادی نظیر؛ امکانات رفاهی مناسب، دور از شلوغی و آلودگی مرکز شهر، قیمت مناسب زمین و مسکن، فاصله مناسب تا مرکز شهر، دارای آلودگی کم و همچنین دارای مناطق طبیعی و پارک‌های خانوادگی می‌باشد. این ویژگی‌ها موجب شده است که منطقه شهریار به یکی از بهترین حومه‌های استان تبدیل شود. یکی دیگر از ویژگی‌های منطقه شهریار این است که بسیاری از افراد تمایل دارند به راحتی از مراکز شلوغ کرج و تهران خارج شوند و یکی از دلایل دیگر برای انتخاب این منطقه همین می‌باشد.

 

سرمایه گذاری در ملک در منطقه شهریار و اهمیت و رشد قیمت ها

منطقه شهریار منطقه ای می‌باشد که دارای زمین، باغ، باغچه می‌باشد که می‌توان بر اساس آمار‌های سال‌های پیش قیمت‌ها را بازگو کرد. در چند سال پیش قیمت باغ و باغچه در شهریار مناسب و متوسط بود که بعد از مدت کوتاهی روند صعودی یافت و همین بر اهمیت باغ و باغچه و سرمایه گذاری در ملک شهریار افزود. این نشان می‌دهد که با سرمایه گذاری در منطقه شهریار (باغ، باغچه ،باغ،باغ ویلا و زمین‌های زراعی) شما می‌توانید در بازه زمانی کوتاهی سرمایه خود را چند برابر کنید و این کار آسانی می‌باشد که با یک نگاه ساده به بازار به پیش بینی قیمت‌ها و اهمیت سرمایه گذاری در ملک شهریار همچون باغ، باغچه و مسکن پی برد.

شما می‌توانید برای سرمایه گذاری در ملک در شهریار و سایر مناطق و استعلام قیمت‌ها به کارشناسان ما مراجعه کنید و از آگاهی و تخصص آنها در خرید و سرمایه گذاری در ملک بهره ببرید.