تماس با ما: 09126100075 - 09123644845

منطقه ملارد

تاریخ انتشار: 1400/06/25

تعداد بازدید: 46

منطقه ملارد

ملارد یکی از شهرهای غربی استان تهران می‌باشد و در نزدیکی شهرستان شهریار واقع شده است . ملارد مساحتی به وسعت ۹۶۰ کیلومتر مربع و با جمعیت تقریبی ۵۰۰ هزار نفر است . از توابع ملارد می‌توان به قشلاق،لم آباد،بیدگنه،اسفندآباد اشاره کرد.
ملارد منطقه ای بسیار خوش آب و هوا می‌باشد و علت آن هم وجود باغات فراوان در آن می‌باشد . مناطقی که امروزه به خاطر مناسب بودن آب و هوا بسیاری از مردم را از منطقه تهران به این شهر کشانده است .

آثار تاریخی ملارد

از آثار تاریخی ملارد می‌توان بهتخت کیکاووس، تخت رستم و امامزاده ابراهیم اشاره کرد .

قارچ ملارد

این شهر از مهمترین قطب‌های پرورش قارچ در کشور است و به همین منظور کسب عنوان بهترین و برترین تولید کننده قارچ کشور را به خود اختصاص داده است . پرورش قارچ در این شهرستان با کیفیت بسیار قابل قبولی انجام می‌شود و خواهان بسیاری نیز دارد که این امر باعث اشتغال زایی مناسب مردم منطقه نیز گشته است .

باغات شهرستان ملارد

شهرستان ملارد به دلیل وجود انبوهی از باغات میوه در کنار شهرستان شهریار در تولید میوه هایی چون گوجه سبز،زردآلو ،آلبالو و گیلاس نیز جز برترین تولید کنندگان این اقلام در تهران به حساب می‌آید . ملارد برترین تولید کننده میوه‌های گیلاس و آلبالو استان تهران در سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۶ انتخاب گردیده است .

باغ ویلا در ملارد

به دلیل وجود باغات و درختان بسیار در منطقه ملارد (ملارد ویلا ) باغ ویلاهای زیبا و متعددی در این منطقه وجود دارد. وجود آب و هوای عالی ، دسترسی آسان به کرج و تهران و خوش قیمت بودن نرخ زمین‌های منطقه باعث افزایش رونق در این منطقه گردیده است.

مناطق زیادی در اطراف ملارد وجود دارد ولی از مهمترین مناطق باغی و ویلایی آن می‌توان به مناطقی چون ملارد ویلا شمالی و ملارد ویلا جنوبی ،شهرک والفجر،شهرک تیسفون و … اشاره کرد .